تکنو کلید

وارد کننده و توزیع کننده اتوماسیون صنعتی زیمنس

عیب یابی سیستم های اتوماسیون صنعتی زیمنس با MAINTENANCE STATION

عیب یابی سیستم های اتوماسیون صنعتی زیمنس با MAINTENANCE STATION

لازم است توجه شود که عملکرد این سیستم با سیستم ES متفاوت است اگرچه می‌توان امکانات DIAGNOSTIC را در ES نیز ایجاد کرد ولی در فرآیند‌های بزرگ توصیه می‌شود که سیستم MS جداگانه باشد اگر از دیدگاه تعمیراتی به ES و MS نگاه کنیم تفاوت بزرگی بین آن‌ها دیده می‌شود. ES معمولا OFFLINE است و برای عیب یابی منطق کنترل یا شبکه لازم است به حالت ONLINE درآید. به عنوان مثال وقتی سیگنال خاصی مشکل دارد می‌توان برنامه CFC از ابزار‌های برنامه نویسی را باز کرد و منطق برنامه را در حالت ONLINE ردیابی نمود. ولی در MS وضعیت اینگونه نیست. MS یک سیستم آنلاین است بنابراین از خانواده OS محسوب می‌گردد. MS با صفحات خاص DIAGGNOSTICS از قبل پیکربندی شده است. و به صورت لحظه‌ای وضعیت سخت افزار و شبکه اتوماسیون صنعتی را نشان می‌دهد.

 

تکنو کلید تامین کننده کلیه سخت افزارهای اتوماسیون صنعتی شرکت زیمنس

 

امکانات DIAGNOSTIC از راه دور نیز وجود دارد. کاربرد آن در شرایطی است که لازم است پشتیبانی فنی از راه دور صورت گیرد. برای این منظور می‌توان از خط تلفن و مودم یا از شبکه‌ی اینترنت استفاده کرد. نرم افزار NETMEETING این ارتباط را فراهم می‌سازد.

اجزای شبکه‌ی PLANT BUS

PLANT BUS یا PROCESS شبکه‌ی اترنت صنعتی است که AS ها و OS SERVER و ES به آن متصل هستند این شبکه برای مقاصد زیر استفاده می‌گردد:

  • تبادل دیتا‌های کنترلی بین AS ها
  • تبادل دیتا‌های مانیتورینگ بین AS و OS SERVER
  • ارتباط ES با AS