تکنو کلید

وارد کننده و توزیع کننده اتوماسیون صنعتی زیمنس

نمایندگی زیمنس: معایب PCS7 در کاربرد به جای PLC و اجزای سخت افزاری PCS7

نمایندگی زیمنس: معایب PCS7 در کاربرد به جای PLC و اجزای سخت افزاری PCS7

در این قسمت از آموزش های نمایندگی زیمنس با معایب PCS7 زیمنس نسبت به PLC های مختلف زیمنس مانند پی ال سی S7-1200 زیمنس و ... آشنا خواهید شد و آنها را بررسی خواهیم کرد.

 

معایب PCS7 در کاربرد به جای PLC های زیمنس

  • PCS7 نیاز به CPU‌های خاصی دارد که از CPU‌های متداول گران‌تر هستند.
  • برای پردازش کار‌های ساده مانند لاجیک‌های DISCRETE حجم کد زیادی تولید می‌شود یعنی نسبت به PLC های معمولی بار بیش‌تری به CPU تحمیل می‌گردد و پاسخ آن را کند می‌کند.
  • نرم‌افزار PCS7 نرم‌افزار سنگینی است که از نظر گرافیک و استفاده از RAM و پردازش نیاز به کامپیوتر با مشخصات خیلی خوب دارد و در غیر اینصورت برای کار مهندسی و حتی برای کار اپراتوری کند شدن سیستم مشکل ساز خواهد بود.


مزایای PCS7

به طور خلاصه مزایای PCS7 را می‌توان به دو بخش تقسیم و در موارد زیر خلاصه کرد:


در زمان مهندسی پروژه و تست و راه اندازی

برنامه نویسی کنترل در PCS7 با ابزار‌های سطح بالا انجام می‌شود. با این ابزار‌ها ضمن سهولت کار برنامه نویسی عیب یابی نیز ساده‌تر انجام می‌شود. بلاک‌های موجود در کتابخانه این ابزار‌ها پیشرفته و قدرتمند هستند به صورتی که کلیه امکانات مورد نیاز برای کار مورد نظر را در خود دارند.
در زمان مهندسی پروژه ارتباط بین سیستم کنترل و سیستم مانیتورینگ ساده‌تر انجام می‌شود زیرا پس از کامپایل کردن برنامه کنترل نوع ارتباط تگ‌ها و حتی برخی شکل‌های گرافیکی در محیط مانیتورینگ ساخته می‌شوند.


در زمان بهره برداری

عیب یابی منطق کنترل به دلیل استفاده از ابزار‌های سطح بالای برنامه نویسی ساده‌تر انجام می‌شود نتایج پردازش روی مسیر‌های گرافیکی به راحتی دنبال می‌شوند و کاربر نیازی ندارد که به امکانات سطح پایین مانند مشاهده RLO و OVERFLOW و امثال آن مراجعه کند.
امکانات DIGANOSTIC فراهم شده توسط PCS7 در شناسایی عیوب و اشکالات سخت‌افزاری و شبکه کمک شایانی را به کاربر ارائه می‌دهند.

 

اجزای سخت افزاری سیستم PCS7

از بعد سخت افزای سیستم PCS7 را می‌توان به بخش‌های زیر تقسیم کرد.
تجهیزات سطح FIELD
تجهیزات سطح کنترل 
تجهیزات سطح مانیتورینگ
تجهیزات سطح MES/ERP


در ارتباط با سیستم فوق نکات زیر را می‌توان ذکر کرد:

در این سیستم در سطح FIELD اطلاعات I/O از طریق شبکه‌های فیلدباس جمع آوری شده و به کنترلر‌ها منتقل می‌گردد شبکه بین کنترلر و فیلد PROFIBUS-DP است و سایر شبکه‌های فیلدباس از طریق واسط لینک به‌این شبکه و نه مستقیما به کنترل ارتباط می‌یابند.
کنترلرها که در PCS7 به AS مخفف  AUTOMATION SYSTEM موسوم هستند از خانواده پی ال سی S7-400 زیمنس هستند و هر کدام لوپ‌های کنترلی خاصی را پردازش می‌کنند در عین حال توسط شبکه اترنت صنعتی به یکدیگر متصل هستند. کنترلر‌ها می‌توانند به صورت معمول AS 400 یا به صورت REDUNDANT که به AS 400H موسوم هستند یا به صورت FAULT TOLERANT که علاوه بر افزونگی امکان FAIL SAFE را نیز دارند و به AS 400FH موسوم هستند مورد استفاده قرار گیرند.
شبکه‌ای که AS ها را به هم متصل می‌کند و به PROCCESS BUS موسوم است از نوع اترنت صنعتی 100 Mbps یعنی FAST ETHERNET است.
کامپیوتری که برای کار مهندسی سیستم به کار می‌رود و ES مخفف ENGINEERING STATION خوانده می‌شود نیز روی شبکه متصل به AS ها قرار می‌گیرد. این کامپیوتر در عین حال باید به سیستم‌های مانیتورینگ نیز دسترسی داشته باشد در برخی شرایط سیستم مجزایی را برای کار‌های تعمیراتی در نظر می‌گیرند که MS مخفف MAINTENANCE STATION خوانده می‌شود. این سیستم به گونه‌ای پیکربندی می‌شود که امکانات تشخیص عیب وسایل سطح فیلد تا وسایل سطوح بالاتر را فراهم سازد.