تکنو کلید

وارد کننده و توزیع کننده اتوماسیون صنعتی زیمنس

نمایندگی زیمنس ایران: نکات نصب اجزای PCS7

نمایندگی زیمنس ایران: نکات نصب اجزای PCS7

در مباحث قبل نمایندگی زیمنس ایران اجزای اصلی سیستم AS معرفی شد و این نکته نیز ذکر گردید که در برخی کاربرد‌ها AS در پانلی مجزا از پانل REMOTE/IO ها ولی نزدیک به آن و در برخی کاربرد‌ها تجهیزات REMOTE I/O همراه با AS در یک پانل نصب می‌گردد. شکل بالا حالات ممکن برای تابلوی AS را نشان می‌دهد. بدیهی است در کنار این تابلو‌ها ، تابلوی  مارشالینگ که I/O ها به آن سیم کشی شده‌اند قرار خواهد داشت.

پس از نصب رک منبع تغذیه در اولین اسلات قرا می‌گیرد. اگر منبع تغذیه از نوع PS407 باشد ورودی آن 230V AC و اگر از نوع PS405 باشد ورودی آن 24V DC است.  اگر سیستم از نوع H یا FH باشد رک معمولا UR2H است که دو اسلات 9 تایی دارد و دو منبع تغذیه در اسلات‌های اول دو طرف نصب می‌گردند.

 

منابع آموزشی کاربردی اتوماسیون صنعتی زیمنس

در نمایندگی زیمنس ایران

 

پس از منبع تغذیه CPU نصب می‌گردد. در سیستم‌های H و FH لازم است CPU در دو طرف در یک شماره اسلات مشابه قرار گیرد. به علاوه پس از نصب CPU در دو طرف ماژول‌ها‌ی SYNC روی CPU قرار گرفته و دو زوج فیبر نوری به آن‌ها متصل می‌گردد.

پس از CPU کارت اترنت یا در سیستم‌های H و FH دو کارت اترنت در دو طرف نصب می‌شود. این کارت‌ها توسط کابل و کانکتور RJ45 مانند شکل زیر به سوئیچ متصل می‌شود. توصیه می‌شود که کابل و کانکتور و سوئیچ از انواع معمولی که در شبکه‌های LAN اداری به کار می‌رود نباشد بلکه از نوع صنعتی استفاده شود.

 

نمایندگی زیمنس ایران: نکات نصب اجزای PCS7