تکنو کلید

وارد کننده و توزیع کننده اتوماسیون صنعتی زیمنس

نمایندگی زیمنس: معرفی منبع تغذیه PS و PM

نمایندگی زیمنس: معرفی منبع تغذیه PS و PM

نمایندگی اتوماسیون صنعتی زیمنس در ایران: منبع تغذیه سیستمی که به آن System Power Supply گفته می‌شود می‌تواند توسط کانکتور Backplane پشت کارت ولتاژ و جریان CPU و یا سایر کارت‌ها را تامین نماید استفاده از این منبع تغذیه در سمت چپ CPU اختیاری و در وسط باس بسته به تعداد کارت ممکن است الزامی باشد.

از آنجا که تعداد ماژول‌ها روی رک حداکثر 32 است و ممکن است توان یک PS برای آن‌ها کافی‌ نباشد می‌توان تا حد اکثر 3 عدد PS روی رک به کار برد و سه بخش تغذیه مجزا ایجاد نمود.
 

 

محاسبات منبع تغذیه PS زیمنس

به طور کلی باید توجه داشت که توان PS باید بزرگتر یا مساوی توان مصرفی ماژول‌ها باشد. قطعا در نظر گرفتن توان بالا‌تر بهتر خواهد بود از آن‌جا که کاربر ممکن است دسترسی به اطلاعات توان مصرفی ماژول‌ها نداشته باشد نرم‌افزار Step7 دارای گزینه‌ای برای انجام این محاسبه برای هر Power Segment است و با انتخاب ماژول‌ها وضعیت توان مصرفی و ظرفیت باقیمانده از منبع تغذیه را نشان می‌دهد با این گزینه در محیط TIA بعدا آشنا می‌شویم.

 

 

پیکربندی منبع تغذیه PM زیمنس

PM یک منبع تغذیه معمولی است که تغذیه CPU و سایر ماژول‌ها را بر عهده دارد و هیچ ارتباطی از طریق باس با CPU ندارد. PM را فقط می‌توان در اسلات اول قرار داد. اگر PM در عمل روی رک نصب شود ولی در پیکربندی تعریف نشود نرم‌افزار به آن اهمیت نمی‌دهد.

PM در اسلات 0 قرار می‌گیرد. اگر قبلا در این اسلات PS قرار گرفته باشد می‌توان به طور اختیاری PM را نیز در سمت چپ آن قرار داد و در اسلات 100 قرار می‌گیرد. به طور کلی PM چه تعریف شود چه تعریف نشود و در هر اسلاتی که قرار گیرد نرم‌افزار به آن اهمیتی نمی‌دهد.

اگر پس از قرار دادن PM در رک روی آن کلیک و بخش Properties را ببینیم هیچ گزینه‌ قابل تنظیمی مواجه نمی‌شویم و فقط اطلاعات PM نمایش داده می‌شود. بنابراین PM پارامتر قابل تنظیم ندارد.

 

 

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

پیشنهاد نمایندگی زیمنس ایران این است که مقالات مرتبط زیر در اتوماسیون صنعتی را هم مطالعه بفرمایید: