تکنو کلید

وارد کننده و توزیع کننده اتوماسیون صنعتی زیمنس

نمایندگی زیمنس: نکات نصب شبکه اترنت صنعتی

نمایندگی زیمنس: نکات نصب شبکه اترنت صنعتی

در شبکه اترنت صنعتی که برای PLANT BUS و TERMINAL BUS به کار می‌رود می‌توان از تجهیزات غیر صنعتی یعنی سوئیچ‌ها و کابل‌ها و کانکتور‌های معمولی استفاده کرد ولی گزینه‌ی بهتر استفاده از تجهیزات صنعتی است در سطح PLANT BUS تجهیزات صنعتی FAST ETHERNET و در سطح TERMINAL BUS تجهیزات صنعتی GIGABIT ETHERNET به کار می‌روند. در صورتی که به دلیل بعد مسافت یا ایمنی در مقابل نویز نیاز به استفاده از فیبر نوری ضرورت پیدا کند باید از سوئیچ‌های نوری استفاده نمود. سوئیچ‌های صنعتی انواع مختلفی دارند که متداول‌ترین آن‌ها ESM و OSM و SCALANCE هستند این سوئیچ‌ها روی ریل نصب می‌گردند.

 

نمایندگی زیمنس نکات نصب شبکه اترنت صنعتی

 

سوئیچ‌ها نیاز به تغذیه 24 ولت دارند. در برخی از سوئیچ‌ها امکان اتصال به دو منبع تغذیه وجود دارد که لازم است از دو نقطه تغذیه شوند. بهتر است کابل اترنت از نوع صنعتی شیلددارد باشد و کانکتور RJ45 مورد استفاده برای اتصال به سوئیچ‌ نیز از نوع صنعتی باشد که دارای کیس فلزی است و می‌تواند شیلد کابل را به زمین متصل کند. اتصال به زمین از طریق ریل انجام می‌گردد.

موضوع اتصال به زمین در اتوماسیون صنعتی بحث حایز اهمیتی است که اگر به‌طور صحیح انجام نشود مشکلاتی را در زمان بهره‌برداری از سیستم به همراه خواهد داشت زمین کردن با دو کاربرد متفاوت استفاده می‌شود یکی زمین کردن نقطه رفرنس ولتاژ برای ایجاد مرجع یکسان برای سیگنال‌ها و دیگری زمین کردن برای جلوگیری از تداخل و تاثیر نویز .

 

تکنو کلید نمایندگی اصلی شرکت زیمنس آلمان در شهر تهران

ارائه دهنده به روز ترین تجهیزات اتوماسیون صنعتی