تکنو کلید

وارد کننده و توزیع کننده اتوماسیون صنعتی زیمنس

نکات نصب وسایل شبکه PROFIBUS-DP در نمایندگی زیمنس

نکات نصب وسایل شبکه PROFIBUS-DP در نمایندگی زیمنس

نکات نصب ET200M معمولی بدون قابلیت REDUNDANCY در نمایندگی زیمنس

 

این ET200M را می‌توان روی ریل معمولی شبیه ریل S7-300 یا روی ریل با باس اکتیو نصب کرد. در هر دو حالت پس از نصب ریل می‌توان ابتدا منبع تغذیه را نصب نمود ولی این کار الزامی نیست و امکان این که از تغذیه بیرونی 24 ولتی استفاده شود نیز وجود دارد. در هر حال این تغذیه باید به تمام کارت‌های I/O داده شود به جای سیم کشی‌های مجزا که ظاهر جالبی نیز ندارند راه بهتر استفاده از داکت مجهز به تغذیه است.

قبل از نصب کارت‌های I/O لازم است کارت اینترفیس یعنی IM153-1 نصب و تغذیه‌ی آن برقرار شود. اگر ریل از نوع معمولی باشد لازم است قبل از نصب کانکتور BACKPLANE که برای ارتباط با کارت بعدی است در پشت کارت نصب گردد. این کانکتور در پشت کارت‌های بعدی به جز کارت آخر نیز نصب می‌گردد. 

اگر از ریل با باس اکتیو استفاده می‌شود نیازی به کانکتور فوق نیست و به جای آن ابتدا قبل از نصب ریل لازم است باس را داخل ریل قرار داده و کارت IM و سایر کارت‌ها را روی آن نصب نمود. پس از اسمبل کردن باس آن را داخل ریل که نسبت به ریل معمولی عمق بیشتری دارد وارد کرده سپس کارت‌‌ها را روی آن نصب می‌کنیم.

کارت‌های I/O پس از IM153 نصب می‌گردند. در صورت استفاده از کارت‌های آنالوگ ورودی که سیگنال‌های متنوعی را ساپورت می‌کنند و دارای تنظیمات سخت‌افزاری هستند لازم است قبل از جا زدن کارت تنظیم SELECTION MODULE کنار کارت AI روی موقعیت مورد نظر قرار گیرد. در این موقعیت روی کارت نوشته شده و توسط نرم‌افزار STEP7 نیز در پیکر بندی سخت افزار نیز مشخص می‌شود. پس از اتمام نصب کارت‌های ورودی و خروجی لازم است FRONT CONNECTOR که قبلا به ورودی‌ها و خروجی‌ها سیم کشی شده روی آن نصب گردد.